Víte, jak připravit správná míchaná vejce? Jak na to radí kuchař Filip Sajler

4. říjen 2022

Zdá se vám, že udělat míchaná vajíčka je něco rychlého a jednoduchého? „Naopak, je to velká věda,“ ujišťuje kuchař, známý z televizního pořadu Kluci v akci. Chodí do práce rád? Jak a proč se stal automobilovým závodníkem? Má oblíbenou rychlost? Jak reagoval na trend veganství? Je vegetariánská kuchyně dražší a složitější?

Jak na míchaná vejce? „Určitě máslo a pomalinku míchat na pánvičce při nízké teplotě. Je potřeba je předem dobře rozšlehat a někdy se do toho dává i smetana, aby to bylo hedvábnější. Ta vajíčka by měla být dobře vymíchaná. Je třeba pracovat opravdu pomalinku, stát u toho a hlavně nikam nepospíchat. Vaření je o klidu. Nikam nepospíchat!“

Je rád, když mu někdo uvaří? „Jsem šťastný. A když je to super, tak o to lepší. Žena vaří skvěle, ale doma víc vařím já.“ Radil jí někdy při vaření? „Diskuse o určitých věcech u nás byly, ale já jí do toho nemluvím. Vaří výborně, ale kdyby se na něco zeptala, tak jí samozřejmě rád poradím,“ odpovídá se smíchem Filip Sajler.

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...