VIDEO: Chinaski akusticky. Koncert a rozhovor Michala Malátného ve Dvojce u piana

5. leden 2022

„Takový malý koncert jenom akusticky mám mnohem raději než ty velké,“ prohlašuje Michal Malátný v Radiocafé Vinohradská 12 v nové hudební talkshow Jiřího Holoubka Dvojka u piana. Pořad najdete jako podcast k off-line poslechu pouze v aplikaci mujRozhlas.

„My sice hrajeme velké koncerty, ale jednou za čas uděláme i takový klubový koncert,“ říká Michal Malátný. „Já osobně to mám mnohem raději než velký koncert.“ U piana v Radiocafé Vinohradská 12 vystoupil společně jen s klavíristou Chinaski Janem Steinsdörferem.

Píseň Vzpomínky mi zůstanou zpívá napůl i anglicky. „Já moc anglicky neumím. Takže možná dobře vyslovuju, ale nevím, co to znamená,“ přiznává Malátný. „A taky neumím noty,“ směje.

Co Michalovi Malátnému dala jeho zkušenost v Semaforu? Funguje v kapele Chinaski demokracie? Poslechněte si rozhovor prokládaný živě zpívanými hity pouze v doprovodu piana a kytary.

autoři: Jiří Holoubek , rota

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.