Václav Havel: Anděl strážný. Málem ztracená inscenace s Jiřím Sovákem a Jaromírem Hanzlíkem

18. prosinec 2021

Jak snadno může být člověk zmanipulován? Dialog dvou mužů rozkrývá sílu slov, kterých je třeba se obávat, pokud jsou míněna jako zbraň.

Osoby a obsazení: Jiří Sovák (Machoň) a Jaromír Hanzlík (Vavák)
Dramaturgie: Jaromír Ptáček
Zvuk: Libuše Podlešáková
Zvuková spolupráce: Marie Kafková
Režie: Josef Melč
Natočeno: v roce 1968

Před deseti lety, 18. prosince 2011, zemřel Václav Havel, poslední československý a první český prezident, disident, esejista a dramatik. Toto výročí Dvojka připomíná rozhlasovou inscenací z roku 1968, kterou před zničením uchránil svou odvahou a prozíravostí režisér Josef Melč, když ji ukryl ve svém soukromém archivu.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.