Utvořilo se společenství lidí, kteří chtěli v Neratově žít, připomíná kněz Josef Suchár
Jak se zrodil ‚neratovský zázrak‘, společenství lidí s handicapem i těch s příznivějším osudem, kteří společně obnovili mariánské poutní místo.
Společně vrátili život do kdysi vysídlené vesnice v Orlických horách. V čem se liší sociální podnikání od toho bez přívlastku? Jaká byla za minulého režimu cesta Josefa Suchára do tajné církve? Proč si nepamatuje jména spousty úžasných lidí, se kterými se zde setkal? Čím by měl být užitečný kněz své obci? Moderuje sestra Angelika.
Související
-
I díky kostelu se skleněnou střechou míří do Neratova v Orlických horách desetitisíce turistů ročně
Neratov v Orlických horách, malebná víska na hranicích s Polskem, je dnes především díky kostelu se skleněnou střechou vyhledávaným poutním místem, turisty láká i pivovar.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.