SERIÁL

Umberto Eco: Jméno růže

Rubensova Hlava františkána a mapa knihovny-labyrintu, popsaného v románu Jméno růže
0:00
/
0:00

  1. díl: Umberto Eco: Jméno růže

  Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

  2. díl: Umberto Eco: Jméno růže

  Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

 • 3. díl: Umberto Eco: Jméno růže
  k poslechu ještě 4 dny38:43

Slavný román mísící detektivní příběh, středověkou mystiku i nadčasové filosofické otázky v kultovní dramatizaci s Josefem Somrem, Davidem Novotným, Radovanem Lukavským...

Píše se rok 1327 a učený Vilém z Baskervillu společně se svým žákem Adsonem byli nedávno povoláni do benediktýnského kláštera, aby pomohli objasnit záhadnou smrt jednoho ze zdejších mnichů.

Ačkoli jsou Vilémovy detektivní schopnosti mimořádné, postupně vyplouvají na světlo další záhady a ukazuje se, že celá událost má hlubší a spletitější kořeny, než se na první pohled zdálo. K záhadné smrti mnicha Adelma navíc brzy přibude další, když před ranní bohoslužbou najdou benediktýni  jednoho z bratrů utopeného v kádi.

Ani rozhovory s mnichy – herbaristou Severinem, knihovnickým pomocníkem Berengarem nebo slepým Jorgem – zatím Vilémovi neukazují jasnou cestu k odhalení pachatele. Tuší ale, že druhá vražda není v opatství tou poslední. Rozhodne se porušit zákaz a potají vstoupit do knihovny, která podle jeho intuice skrývá klíč k záhadě.

Kupujte na Radioteka.cz

Umberto Eco: Jméno růže

Účinkují: Josef Somr, David Novotný, Pavel Soukup, František Němec, Radovan Lukavský, Jan Vlasák, Václav Vydra, Miroslav Táborský, Bořivoj Navrátil, Pavel Trávníček, Jiří Lábus, Rudolf Pellar, Jan Novotný, René Přibil, Petr Motloch, Václav Balák, Jiří Litoš, Tomáš Pergl, Bedřich Švácha, Josef Plechatý a Petr Šplíchal

Přeložil: Zdeněk Frýbort
Dramatizace: Michal Lázňovský
Dramaturg: Hynek Pekárek
Režie: Ivan Chrz
Natočeno v roce 2002.

Spustit audio
autor: Hynek Pekárek