Účast v Superstar? Šlo o prohranou sázku a dnes jsem za to ráda, ujišťuje Debbi

9. leden 2021

Debbi se narodila v německém Dortmundu jako Deborah Kahl. Pak se rodiče přestěhovali za prací do České republiky. Vlohy k hudbě prý zdědila z maminčiny strany.

I dědeček byl výborný muzikant, pianista. Maminka s tetou prý zpívají nádherně.

Účast v Superstar? Šlo o prohranou sázku. Ze soutěže vypadla a dnes je za to ráda. Zpívá raději anglicky, jen vyjímečně česky. V tomto ohledu nazpívala písničku projektu Lvice 2020, který podporuje mladé handicapované ženy. Hudebně miluje Britney Spears a Beatles.

Jak se dělá hit

Nejslavnější písní zpěvačky Debbi je Touch The Sun. “Šlo původně o reklamní písničku. Jezdila jsem v mých 16 letech nahrávat do Bratislavy do nahrávacího studia jingly do reklam. Z té písničky jsem byla úplně nadšená, nakonec po mě chtěli i celou písničku, a tak nás s managerem napadlo dát jí i rádiím. A stal se z ní hit,” vzpomíná zpěvačka. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.