Two Voices: dva hlasy, ale jedna mysl a jedno tělo. I když dojde na "půlky"

26. červenec 2014

Ze studia Dvojky se ozývá smích. Těžko říct, která půlka hudební dvojice Rychterová–Pecháček perlí víc. A právě těmi „půlkami“ tomu v závěru vysílání nasadili korunu, jaká se v rozhlasu běžně nenosí! Ale vrátit už to nešlo…

V případě hudebního seskupení Two Voices se musíte smát, i kdybyste nechtěli. Od prvního okamžiku vás smíchem infikuje jeho zakladatelka, písničkářka Jana Rychterová.

Její vtipné texty i nápadité melodie z vlastní tvorby si získaly už armádu nadšených posluchačů. A právě svými texty už několik let úspěšně resuscituje také slavné skladby klasiků. Její schopnost hrát si s mateřským jazykem je obdivuhodná.

Nehrát jen druhé housle

Pokud má Jana po boku svého kolegu a jediného muže v ryze ženském seskupení, houslistu Vladimíra Iljiče Pecháčka, pak je „dílo zkázy“ dokonáno. V tom nejhumornějším slova smyslu.

Jeho glosy, nápady a poznámky, opět v duchu pohrávání si s češtinou, neberou konce. A mistrovsky si počíná i v okamžiku, kdy vezme do ruky své housle, aby doprovodil Janinu kytaru.

Proč Karel Gott nevěřil, že se dá otextovat Šavlový tanec? A koho tajně miluje Jana Rychterová? Poslechněte si ze záznamu v iRadiu.

autor: Hana Švejnohová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...