Trapas? Na ulici jsem dala padesátikorunu šéfredaktorovi jednoho deníku. Omeletky Haliny Pawlowské

8. říjen 2022

Omeletky dnes patří příšerně trapným chvílím. Potupen se člověk nejčastěji cítí, když chce získat úctu, když chce získat lásku a když někdo odhalí, že je budižkničemu! Uslyšíte povídku Terezy Květoňové Narovnejte se a dejte si ruce do bábovičky! Vašek Šanda nabídne filmy s tématikou ponížení. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Óda na podzim aneb Kluk, který přichází v úvahu. A přidá i recept na kuře zapečené s rýží.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.