Tomáš Sedláček: Ekonomiku je teď třeba zazimovat a dát do režimu spánku

1. duben 2020

Podle ekonoma je to poprvé v dějinách poprvé, kdy svět chová stejně napříč kulturami a kontinenty. Nejdůležitější je prý uklidnit lidi „A nikoho nevyhazovat,“ nabádá firmy.

Čtěte také

Podle Tomáše Sedláčka ekonomika současnou krizi přežije. I když je to úplně nová situace, na kterou nebyl nikdo připravený. „Situaci podcenili všichni. Včetně mně,“ přiznává ekonom moderátorce Adéle Gondíkové.

Má na to stát?

„Ekonomiku je teď třeba dát do neutrálu. Je třeba uklidnit lidi: nikoho nevyhazovat a dát se do režimu spánku. Ekonomiku musíme zkrátka zazimovat.“ Podle Sedláčka jsme bohatí a stát má na to, aby lidi finančně podpořil.

„Česká republika si to může dovolit. My ten průšvih musíme roztáhnout do budoucnosti. Tu váhu musíme nést všichni spolu.“ Je to prý poprvé, kdy se svět chová stejně napříč kulturami a kontinenty.

Teď máte čas na rodinu

„Svět se sesynchronizoval. Naposledy to bylo při velké potopě. Až teď děláme všichni totéž,“ uvažoval v Blízkých setkáních. „Jsme vykolejení. Ale uvědomte si, že v životě se vám něco takového už nestane. Teď máte čas na koníčky, na rodinu…“

Jaká je prognóza do budoucna? Co měl původně v plánu a čím se teď zabývá?

autoři: Adéla Gondíková , eh

Související