Tohle se už nemusí opakovat. Pohádkový skřítek Hajaja promluví poprvé živě

29. květen 2018

Desetidílný pohádkový seriál Vesmírné putování komety Julie přečtou herci živě přímo ve studiu. A to symbolicky k 95. narozeninám Českého rozhlasu na Den dětí 1. června v 19:45.

Po deset večerů se od 1. června mohou malí i velcí posluchači těšit na zbrusu nový pohádkový seriál Hany Lehečkové Vesmírné putování komety Julie. Od 19:45 v pořadu Klub Rádia Junior přečte vždy jednu epizodu oblíbený český herec, který bude zároveň hostem daného pořadu.

Program živě čteného Hajaji o Vesmírném putování komety Julie:
  • 1. 6. – První cesta (Venda a Fráňa)
  • 2. 6. – Planeta Kyklopus (Ivana Andrlová)
  • 3. 6. – Černá díra (Milena Steinmasslová)
  • 4. 6. – Úl 7 (Jiří Hána)
  • 5. 6. – Planeta Hliňanů (Michal Zelenka)
  • 6. 6. – Kometa má talent (Petr Lněnička)
  • 7. 6. – Kometa Můrie (Evellyn Pacoláková)
  • 8. 6. – Velký umělec (Petr Vacek)
  • 9. 6. – Měsíční trojčata (Matouš Ruml)
  • 10. 6. – Domov (Marek Němec)

Neopakovatelné kouzlo a nadšení

„Živé vysílání má neopakovatelné kouzlo a přináší s sebou nečekané situace, na něž musí moderátor spontánně reagovat. Jsem zvědavý, jak se s tím Hajaja popasuje. Věřím, že mu to dodá před malými posluchači jisté kouzlo. A kdyby se občas něco úplně nepovedlo, děti mu to jistě rády odpustí,“ říká ředitel Programu Českého rozhlasu Ondřej Nováček.

„Mám velkou radost, že nikdo z oslovených herců ani na chvilku nezaváhal a nabídku účastnit se živého čtení Hajaji všichni přijali s velkým nadšením. Doufám, že ta radost a nadšení doputují nejen k dětskému posluchači,“ doplňuje Tomáš Vacek, pověřený vedením Rádia Junior.

Komety letící vesmírem

Sledujte živě na videu

První díl pohádkového seriálu přečtou v pátek 1. června v 19.45 hodin přímo z Mezinárodního festivalu pro děti a mládež ve Zlíně postavičky Rádia Junior Venda a Fráňa. Český rozhlas chystá i živý videostreaming na Facebooku.

Další díly se už budou číst ve studia Českého rozhlasu na Vinohradské 12 herci Ivana Andrlová, Milena Steinmasslová, Jiří Hána, Michal Zelenka, Petr Lněnička, Evellyn Pacoláková, Petr Vacek, Matouš Ruml a Marek Němec. Z těchto dílů vznikne jedno video.

Rozhovory s herci

Vysílání Hajaji doplní v programu Českého rozhlasu Dvojka hned dva rozhovory s hercem, který v daný večer bude pohádku číst: v 7:50 v Dobrém ránu s Dvojkou a krátce před 18:30 v pořadu Kolotoč.

autor: nwe
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

chariton.jpg

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.