Tatínkova zásada? Příbuzní mají vozit dárky! Omeletky Haliny Pawlowské o zásadách

8. leden 2023

V Omeletkách probereme zásady. Můj tatínek měl zásadu, že když k nám přijíždí členové rodiny ze Zakarpatské Ukrajiny, měli by vozit nějaké dárky. Jednou mi přivezli hezký kožíšek. Ušili ho však na holčičku o deset centimetrů vyšší a o pět kilo lehčí. Kožich jsem měla na paty a z dálky připomínala kance. Halina Pawlowská v Omeletkách přečte dopis posluchačky Ivany Bogarové a přidá i recept na pečené vepřové koleno.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.