Můj otec ctil v sobotu šábes a v neděli tvrdil, že je katolík. Omeletky Haliny Pawlowské

12. prosinec 2021

Umíte si někdy dopřát klid? Že je to těžké, říkáte? Trochu klidu v předvánočním shonu Vám dnes naservírují adventní Omeletky.

Můj otec měl klid rád a ze srdce nenáviděl úklid. Měl k tomu samozřejmě své důvody, vypráví Halina Pawlowská.

Když byla sobota, tak tvrdil, že sice není Žid, ale respektuje zásadu, že v sobotu je šábes, a nesmí se pracovat. Když byla neděle, tak otec tvrdil, že je katolík, a tak musí ctít sedmý den klidu. A ve všední dny také neuklízel. Z prostého důvodu... že byl chlap!

Pes v posteli

Ke klidu patří dobrý spánek. S tím ovšem od dětství bojuji. Táta mi narušil režim, protože nespal nikdy a tvrdil, že spánek je jen pro zbabělce. A přitom hodinový ,šlofík‘ uprostřed dne zvyšuje výkonnost.

Vědci také tvrdí, že jsou nezdravá manželská dvojlůžka, protože se partneři navzájem ruší tím, jak se ve spánku převracejí. Nejhůře jsou na tom ale prý ženy, jejichž partner chrápe. A proto je nejlepší mít vedle sebe v posteli psa.

Panika v supermarketu

Zachovat klid je v některých situacích obzvláště složité. Nikdy nezapomenu, jak jsem zpanikařila v supermarketu. Když jsem z koše házela na pás hromady potravin, paní pokladní vyjekla: ,Ježíš, to je žrádla!‘ Zarazila jsem se a až omluvně jsem řekla: ,Ale nás je doma šest!‘ A paní pokladní se ke mně naklonila a řekla: ,Bejt váma bych se na ně vykašlala!‘

V Omeletkách ještě zazní povídka posluchače Rudolfa Polanského Vlakem na výlet s kolem. Uslyšíte tipy herce Václava Šandy na zajímavé filmy. Svoji povídku Vánoční balada o hnusných mužích přečte Halina Pawlowská. Dozvíte se, jak vaří vánoční puding Jamie Oliver.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

autoři: Halina Pawlowská , opa
Spustit audio

Související