Táta na mateřské není v pořádku, myslí si pedagog Marek Herman
Je zastáncem tradiční rodiny. Její model a roli ženy a muže v ní známe desítky tisíc let. Platí to i dnes nebo má lektor osobního rozvoje Marek Herman jiný názor?
„Je sympatické říkat, že má být rovnost mezi mužem a ženou. Jednoznačně, na 150 %. Ale neznamená to, že jsme stejní,“ upozorňuje moderátorku Terezu Kostkovou v Blízkých setkáních.
Vztah k tátovi je zkrátka jiný
„Dítě až do 3 let vnímá sebe a mámu jako jednu bytost. Táta na mateřské proto není v pořádku. To, že si lidé myslí, že můžou dělat všechno a měnit všechno, není pravda. V potoce prostě nepoteče limonáda, protože si to přejeme,“ vysvětluje Herman.
„Dítě má vztah k mámě vrozený, k tátovi získaný. To neznamená, že je táta méně. Máma má být něžná a táta pevný a spolehlivý. Ty dva principy by měly být v rovnováze.“
Kdo řídí vztah mezi mužem a ženou? Co znamená rovnost mezi mužem a ženou? Jaký strach je zdravý? Jak důležitá jsou nevratná rozhodnutí?
Související
-
Proč jsou dnešní muži a otcové v těžké krizi? Odpovídá lektor osobního rozvoje Marek Herman
Kdo nebo co může za krizi otcovství? A jaká je role muže v rodině?
-
Rozvod není svobodná volba. Podle psychologa je třeba mluvit o pocitech
Lidi přivádí do krize nezvládnuté a nezahojené emoce, uvádí psycholog Pavel Rataj. Každý den se setkává s párem, který prochází nějakou krizí.
-
Krize otcovství: syn nestojí o otcovo kamarádství, varuje psycholog
Děti nevidí otce doma ani při práci. Jak jim vysvětlit, co dělá ajťák nebo bankéř? „Otec se tak snaží svoji absenci eliminovat tím, že nosí peníze a snaží se být kamarád.“
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.