„Táta mě posadil na hrocha, abych se trochu projela.“ Omeletky Haliny Pawlowské o zoo

11. únor 2023

V Omeletkách se dnes vydáme do zoo. Táta měl rád medvědy, protože právě medvěda má Ukrajina ve státním znaku. S hrochy zkušenosti neměl. To je jediná možnost, jak omluvit fakt, že mě v zoo posadil na hroší hřbet, abych se na zvířeti projela. Na jeho obhajobu musím říct, že mě nepustil, ale botička mi uletěla do bazénku. Postavil mě na zem a smál se. Lidi křičeli, ze zoo tátu hnali jak zločince a já nevěděla, jestli to byla hra a zábava anebo jestli je můj táta blázen.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová