„Táta mě posadil na hrocha, abych se trochu projela.“ Omeletky Haliny Pawlowské o zoo

11. únor 2023

V Omeletkách se dnes vydáme do zoo. Táta měl rád medvědy, protože právě medvěda má Ukrajina ve státním znaku. S hrochy zkušenosti neměl. To je jediná možnost, jak omluvit fakt, že mě v zoo posadil na hroší hřbet, abych se na zvířeti projela. Na jeho obhajobu musím říct, že mě nepustil, ale botička mi uletěla do bazénku. Postavil mě na zem a smál se. Lidi křičeli, ze zoo tátu hnali jak zločince a já nevěděla, jestli to byla hra a zábava anebo jestli je můj táta blázen.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.