Svoji první podprsenku jsem ukradla náhradní mamince, přiznává odbornice na spodní prádlo Helena Konarovská

1. únor 2022

„Nákup mojí první podprsenky dopadl strašně,“ svěřuje se se smíchem Tereze Kostkové v Blízkých setkáních podprsenková guru Helena Konarovská. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Moje nevlastní maminka, která neměla děti a nákupu podprsenky pro slečnu vůbec nerozuměla se rozhodla, že mi v mých 20 letech konečně pořídí podprsenku. Vyrazila do prodejny a přivezla mi velikost 75B,“ vzpomíná Helena Konarovská.

„Kdo tomu jen trochu rozumí, tak ví, že to je velikost pro děvčata s malými ňadry a křehkými zády. Byla mi malá a já byla dost nešťastná. Nakonec jsem musela podprsenku ukrást mamince, protože ona měla velká prsa a tak mi krásně seděla.

Proč jsou záda důležitá

Pocit, když má žena velká prsa a neumí s ním existovat prý dobře zná. „Je to velmi těžké, protože taková žena se neumí pohybovat, nosí ramena dovnitř a je hrbatá. Jako podprsenková guru řeším hlavně záda a postavení krku. Zdravotní hledisko je úplně nejdůležitější,“ dodává Helena Konarovská.

Jak se dostala do dětského domova? Jaký má vztah se svojí dcerou? A co je nejdůležitější při výběru správné podprsenky?

autoři: Tereza Kostková , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.