„Štíhlí lidé jsou líní se pořádně najíst.“ Omeletky Haliny Pawlowské

24. červenec 2021

Omeletky jsou dnes naplněné letní leností. Lenost je však pojem relativní. Někdy toho líný člověk udělá mnohem víc než ten, kdo se celý život nezastaví.

Všichni mí známí se začali tak nějak poflakovat. Jako by si řekli, že když je venku hezky, nemá cenu se lopotit každodenními povinnostmi. Mí známí začali balit stany, objednávat na poslední chvíli zájezdy, plenit chalupy a obrážet hrady a zámky. A všichni se tváří tak nějak akčně, i když mě je jasné, že je všechny zachvátila tzv. letní lenost.

Za pandemie jsem uvařila 305 obědů

Spočítala jsem, že za dobu pandemie jsem navařila 305 teplých obědů pro pět lidí a tíha téhle informace mne úplně položila. Šla jsem proto na zahradu, lehla jsem si na lehátko a rozhodla jsem se, že nebudu už dělat vůbec nic.

A pak přišel přítel a zeptal se: „Co bude k obědu?“ „Nevím, něco uvař,“ řekla jsem stroze. „Představ si, že jsem mrtvá. Co by sis počal?“ Udělal si výborný salát. „A co budu jíst já?“ zeptala jsem se. A on pravil udiveně: “Ty? Já měl za to, že jsi mrtvá!“

Když píšu knížku, překonávám lenost

Lenost musím překonávat vždycky, když píšu knížku. Mé knížky jsou proto tak krátké, že moc dlouho lenost překonávat nedokážu. A víte, co si myslím, že není třeba obdivovat štíhlé lidi! Jsou totiž líní se pořádně najíst!

Proto Halina Pawlowská prozradila recept, jak udělat kuře na másle s chřestovou rýží. U nich doma totiž patří k těm nejoblíbenějším.

V Omeletkách se také dozvíte, jak to má s leností Jitka Asterová. Vašek Šanda nabídne filmy, kde se tvůrci nechali inspirovat leností. Uslyšíte povídku Niny Baláčkové s názvem Bramboračka. A Halina Pawlowská přečte svoji povídku O ušlechtilých koníčcích.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.