Správná porce Petra Havlíčka. Nový dietologický seriál na Dvojce. „Nechceme, aby se lidi jídlem stresovali“

6. září 2017

Známý výživový specialista bude posluchačům Dobrého rána s Dvojkou nabízet nejen informace o jídle, ale i o dalších oblastech, které váš život ovlivňují a formují.

Co a jak snídat? Co je pravda a co mýtus o chlebu nebo mléce? Jak se vyhnout „gastronomickým nešvarům“ o víkendu? Uslyšíte v nové rubrice Správná porce Petra Havlíčka každý čtvrtek po 8:15 v rámci Dobrého rána s Dvojkou.

„Nechceme pořad typu: nejezte bílý rohlíky a ovoce je zdravý. Takových rad je moc,“ říká Havlíček. „Naším záměrem je propojení jídla, psychiky, pohybu, odpočinku, ale i fám, trendů, nesmyslů a dogmat. Jde nám o pochopení souvislostí. Jen když dojdete pochopení, jste schopní začít ty věci taky dělat,“ myslí si.

Neřešte to, co Máňa odvedle

„Jde nám jednak o to přestat se jídlem stresovat a jednak zamyslet se nad tím, jestli se náhodou nehoním až příliš a neřeším kraviny, protože je řeší Máňa odvedle. Jestli mi náhodou k životu a spokojenosti nestačí něco jiného a menšího. Člověk by se měl zamyslet se nad tím, kolik radostí v životě má a nevytvářet si změnami další peklo a svoje emoce a prožitky ztrácet.“

Ve vysílání ho uslyšíte v tandemu s Janem Kovaříkem. „Každý týden si budeme povídat o tom, jak o sebe pečovat, čím si prospět a přitom neztratit radost ze života,“ slibuje moderátor. I podle Petra Havlíčka jsou radost a dobrá nálada klíčové, abyste se cítili dobře a mohli začít pracovat na pozitivních změnách ve své životosprávě.

autor: luh
Spustit audio