S mužem jsme byznys rozdělili tak, že mi zůstala značka, vysvětluje známá cukrářka Fabešová
Je naší renomovanou cukrářkou a letošní rok pro ni přesto nebyl moc sladký. Především v rovině osobní, jak se svěřila v Blízkých setkáních.
„Provozovny fungovaly ve spojení s mým mužem a my jsme se rozešli v rovině osobní a pak se to přehouplo i do roviny pracovní. Takže jsme byznys rozdělili tak, že mi zůstala značka a mému muži ty provozovny. V těchto situacích se dohody hledají těžce,“ konstatuje podnikatelka.
V boji není nikdo vítězem
„Ve válce není vítěze. Na každé straně jsou padlí a je mi to líto. Ale oba jsme nesli odpovědnost za svůj díl a musíme se poprat s tím, že ten druhý díl nemáme. Ale vnímám to pozitivně, protože jsme často ve vztazích s lidmi, protože u nich vidíme něco, co nám chybí. Proto pak ty rozchody tak bolí. Protože máte pocit, že vám ten druhý bere něco, co vám patří, i když to tak není. Je fajn se z těchto situacích poučit a říct si, co udělat pro to, abych byla kompletní a nemusela ji hledat někde venku,“ uvažuje Iveta Fabešová.
Pracuje ráda s čokoládou? Má ji ráda? Musí být cukrář vždycky čistý? Jsou kuchaři fajn lidi? Přicházejí k člověku věci tak, jak mají?
Související
-
Pořád čekáme, že věneček bude stát 12 korun. A pak se divíme, že nám nechutná, stěžuje si cukrářka
V gastronomii jsme už prý svět dohnali. „Pořád nám ale chybí cukrařina, čokoláda a zmrzlina,“ myslí si Iveta Fabešová. Kuchyň se učila spolu s Romanem Vaňkem.
-
Člověk musí jíst už pohledem, přesvědčuje česká cukrářka, která dělala i u michelinského šéfkuchaře
Už v 16 vyhrávala cukrářské soutěže. Jako šéfcukrářku si jí vybral Pohlreich. A na několik let zakotvila v dublinské restauraci michelinského šéfkuchaře Garyho Rhodese.
-
Pekl pro anglickou královnu. „Vdolky drobí pejskům. Má ráda čokoládu,“ říká Josef Maršálek
Cukrář Josef Maršálek se z moravské vísky dostal až do londýnského obchodního domu Harrods nebo Buckinghamského paláce. Bonbóny připravil i Tereze Kostkové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.