„Rozšířili jsme dluhovou linku. Nabízíme důkladné poradenství,“ ujišťuje Pánek z Člověka v tísni
„Celá situace kolem koronaviru nás staví do chvil, které jsou těžké,“ připustil v Blízkých setkáních Šimon Pánek, spoluzakladatel a výkonný ředitel Člověka v tísni.
„Přemýšlíme, jak koronakrize dopadne na lidi, pro které výpadek příjmů může znamenat propad do dluhů. Pro řadu živnostníků může znamenat konec. Nejsme v té první linii, proto spíš přemýšlíme o dalších dopadech.“
Co konkrétního se nabízí?
„Rozšířili jsme dluhovou linku na všechna témata ekonomických výpadků. Stovky lidí mají možnost důkladného poradenství. Stát nabízí podporu, ale nebude jednoduché na ni dosáhnout.“
„Nechceme rozdávat peníze, ale pomoc. Konzultovali jsme s poslanci a Ministerstvem financí a spousta toho se zhmotnila do konkrétních opatření, například odklad splátek,“ vypočítával Šimon Pánek.
Co je důležité pro živnostníky? Jaká situace je v Sýrii? Drtí ho krize nebo naopak nakopávají? Na co je teď sbírka?
Související
-
Lidé chtěli pomáhat, jen nevěděli jak. A pak stáli fronty na poštách, vzpomíná Šimon Pánek
Patřil k výrazným osobnostem sametové revoluce, ale do politiky nevstoupil. „Byl v tom i kus sobectví,“ přiznává zakladatel neziskové organizace Člověk v tísni.
-
Tomáš Kraus: Imigranti jsou oběťmi pašeráků. Věří, že se stanou modelkami a fotbalisty
Případ německé kapitánky humanitární lodi Sea-Watch 3 Caroly Racketeové rozvířil debatu o evropské imigrační politice. Jaká vlastně je?
-
Na misích v Indii jsme jezdili rodit do džungle, říká Lucie Brázdová z Lékařů bez hranic
Afghánistán, Indie, Jižní Súdán, Sierra Leone. Tam všude pomáhala porodní asistentka Lucie Brázdová. S Lékaři bez hranic spolupracuje od roku 2012.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.