Richard Krajčo: Rozplakal jsem Karla Gotta

16. duben 2019

Richard Krajčo hraje, zpívá a píše texty. Jen pro sebe. Změnil názor, když mu zavolali Gottovi. „Že by chtěli duet pro Karla a Charlotte,“ odtajnil projekt Tereze Kostkové.

„Že by chtěli něco jako rodinný klenot. Řekl jsem jim, že nevím, jestli to dokážu a že mi to trvá. Ale když jsme si tak spolu vyprávěli a já poslouchal tu cestu, kterou teď Karel prochází, tak jsem asi za dva dny v noci vstal, protože mě napadl první verš. Začal jsem si drnkat a do sedmi do rána měl píseň v kostře hotovou.“

Kamarád mu prý pomáhal s textem. „Hudbu jsem ale složil celou já. Pak jsem to poslal Gottovým a čekal, co řeknou. Volali, plakali a říkali, že se jim to líbí. Nahráli jsme to se super muzikantama a čekáme na premiéru, která by měla být příští týden,“ láká posluchače Richard Krajčo, frontman skupiny Kryštof.

Proč má rád herectví? Jak se z písničky stane hit? Kdy a jak píše texty? Jak vnímá svůj věk? Proč se jeho kapela jmenuje Kryštof?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.