Richard Hindls

Ekonom, emeritní rektor Vysoké školy ekonomické v Praze, člen Narodní rozpočtové rady

Jsem jedním z pravidelných komentátorů v pořadu Jak to vidí... 

Co dělám v rozhlase:
Jsem jedním z pravidelných komentátorů v pořadu Jak to vidí...

Mimo rozhlas:
Vystudoval jsem statistiku na VŠE. Jako pedagog jsem na VŠE začal působit v roce 1974. Docentem jsem se stal v roce 1993, profesorem jsem byl jmenován v roce 1998. V letech 1992–2018 jsem byl vedoucím katedry statistiky a pravděpodobnosti VŠE. V letech 2001–2006 jsem byl děkanem Fakulty informatiky a statistiky VŠE, v letech 2006-2014 rektorem VŠE. V odborné činnosti se zaměřuji na oblast národohospodářských agregátů, na hospodářskou statistiku, na analýzu a prognózu ekonomických časových řad a na statistické metody v auditu a účetnictví.

Jsem autorem nebo spoluautorem více než tří desítek knižních monografií, učebnic a slovníků, 25 učebních textů, cca 150 článků vydaných v ČR i v zahraničí, řešitelem či spoluřešitelem 18 grantů a výzkumných projektů, včetně zahraničních. Jsem členem mnoha českých i zahraničních institucí, vědeckých rad a učených společností, mimo jiné České statistické rady, Mezinárodního statistického institutu, Asociace národního účetnictví v Paříži či Evropského poradního výboru pro informace v ekonomické a sociální sféře v Lucembursku.

Co mě baví:
Hra na klavír; početná je moje interpretační diskografie z mladších let, za počet prodaných audionosičů jsem obdržel Platinovou desku (2012) a také sport.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové