Radkin Honzák, Jiří Černý nebo Tobogan s Havlovými. Oslavte výročí 17. listopadu na Dvojce

Nepropásněte to nejlepší ze svátečního vysílání Dvojky tuto neděli. Vybrali jsme za vás tipy z našeho programu.

 

5:00–8:00

Sváteční Dobré ráno

Vlasta Chramostová a Josef Kemr na tribuně na Letné

Uslyšíte vyznání Marty Kubišové a Jana Potměšila. Vzpomínka na první uvedení Zahradní slavnosti Václava Havla v Národním divadle. Nebo důvěrný rozhovor s Vlastou Chramostovou z osobního archivu moderátorky Zuzany Maléřové.

 

8:00–9:00

Jiří Černý: Hudba kterou mám rád

Klub osamělých srdcí seržanta Pepře připravuje Jiří Černý

Proč za jednu z nejsilnějších protestních písní za normalizace považuje Skoumalovu Zvolna? Jak se z písně Marty Kubišové stal symbol odporu? A jak on sám prožíval svou veřejnou roli při promlouvání k lidem z Melantrichu? Připravila Jitka Novotná.

 

10:00–11:00

Sametový speciál Jak to vidí...

Jak to vidí: Speciál k 17. listopadu – Cyril Höschl, Bohumil Pečinka a Jan Švejnar

Psychiatr Cyril Höschl, komentátor Bohumil Pečinka a ekonom Jan Švejnar budou s moderátorkou Zitou Senkovou v hodinovém speciálu z knihovny Václava Havla debatovat o smyslu listopadu 1989. Celou debatu i s účastí publika budeme živě streamovat ve videu.

 

11:00–12:00

Havlovský Tobogan

manželé Havlovi, Aneta Langerová a Aleš Cibulka

Upravená repríza pořadu z 28. ledna 2006, kdy hosty Aleše Cibulky byli Václav a Dagmar Havlovi a zpěvačka Aneta Langerová.

 

14:00–16:00

Sváteční Kolotoč

Radkin Honzák, psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog

Speciální vydání pořadu, kde místo tradičních rubrik uslyšíte například rozhovor s Radkinem Honzákem, Davidem Krausem, Bárou Hrzánovou nebo Jakubem Železným. Moderuje Tomáš Voženílek.

 

16:00–17:00

Zlaté časy speciál

Václav Kopta

Václav Kopta hraje a komentuje písničky, které vás provázely přelomovými listopadovými dny roku 1989.

 

17:04–17:15

Modlitba pro Martu

Zpěvačka Marta Kubišová během demonstrace na Letné v listopadu 1989

Společný rozhlasový projekt, díky němuž symbolicky přesně v 17:11 zazní ze všech rádií emblematická píseň Marty Kubišové. Dvojka odstartuje už v 17:00 vzpomínkou zpěvačky. Připravil Vláďa Slezák.

 

20:00–20:50

Rozhlasová hra: Sametová noc

Natáčení hry Skleněný zvěřinec, hrají Vilma Cibulková, Ivana Uhlířová, Kajetán Písařovic a Martin Písařík, režie Petr Mančal

Komorní psychothriller o lidech věčně posedlých mocí se odehrává během nezdařené narozeninové oslavy v prvním týdnu sametové revoluce, kdy ještě nebylo jasné, jak to celé dopadne. S Vilmou Cibulkovou, Janem Hájkem, Kamilem Halbichem a Janou Pidrmanovou-Kastlovou.

Spustit audio
autor: rota

Související