Ráda zpívám ve sprše, je tam dobrá akustika, pochvaluje si operní pěvkyně Kateřina Kněžíková

13. květen 2022

Jak vypadá operní manželství pěvkyně Kateřiny Kněžíkové a Adama Plachetky? „Zas tak hlučné to není,“ ujišťuje s úsměvem pěvkyně v Blízkých setkáních. Půjdou její dcery ve stopách rodičů? V jakém jazyce by operu nikdy nechtěla zpívat? Těší ji prestižní ocenění BBC Music Magazine Awards? Dozvíte se v rozhovoru.

„My se naštěstí doma připravujeme, až když odcházíme do divadla. Dáváme si tak 10 minut. Já se rozezpívávám ve sprše, protože je tam dobrá akustika,“ vysvětluje operní pěvkyně. „Je to přesně tak, jak si lidé představují, že to ve sprše dobře zní. Navíc já mám ráda vodu,“ dodává.

„Něco nového se většinou učím dopoledne, když jsou děti ve škole a školce. Abych je tím hlukem nerušila. Na druhou stranu naše dcery spíše ruší mě,“ usmívá se Kateřina Kněžíková. „Jsou to takové naše malé performerky.“

Často zpívá společně s manželem, operním pěvcem Adamem Plachetkou. „Zpívat s manželem je fajn, protože víte, co od toho člověka můžete očekávat v tom nejlepším i nejhorším slova smyslu. Je to fajn, když máte kolegu na jevišti, na kterého se můžete spolehnout,“ uzavírá Kateřina Kněžíková.

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související