Ptejte se Františka Koukolíka na to, co vás zajímá o lidském mozku

8. duben 2015

Neuropatolog a popularizátor vědy František Koukolík po čase znovu nabízí posluchačům Meteoru, že ve vysílání zodpoví nejrůznější zaslané otázky ze světa neurověd.

„Vědecké literatury je tak obrovské množství, že ani pro specialisty nebývá lehké se ve svém úzkém oboru přesně orientovat. Natožpak vybrat, co by zajímalo ty, kteří specialisty nejsou,“ přiznává neuropatolog František Koukolík. Proto vyzývá ke spolupráci vás, posluchači Meteoru a čtenáři těchto stránek.

Jestli vám vrtají hlavou nějaké otázky týkající se lidského chování, lidského mozku či neurověd, pošlete je během měsíce dubna na adresu Meteor, Český rozhlas, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2 nebo na elektronickou adresu meteor@rozhlas.cz. Doktor Koukolík se na ně těší.

„Z loňska mám skvělou zkušenost. Dostal jsem spoustu dopisů, které se mě ptaly na spoustu věcí. Pokusím se na vaše dopisy opět odpovídat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“

autoři: Petr Sobotka , mas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.