Psa si nevybírejte podle vzhledu, doporučuje psí psycholog Rudolf Desenský

12. leden 2021

Lidé prý dělají často chybu v tom, že si vyberou psa, který se jim líbí. „Musíte si ale najít psa, který se k vám hodí,“ vysvětluje psí psycholog v Blízkých setkáních.

Pokud si chcete pořídit psa, musíte si o něm zjistit informace. „Základ je v genech, proto si musíte vybrat psa podle povahy. Když si vyberete tvrďáka a vy sám jste měkota, tak to nedopadne dobře. Proto říkám: neberte si psa podle toho, jestli je hezkej, ale jestli se k nám hodí,“ tvrdí psí psycholog Rudolf Desenský.  

O psu musíte mít informace

„Při výběru psa je důležité zjistit si i jeho mínusy. Vždy musíte zvážit, jestli je to pes vhodný přímo pro vás. Zjistit, jaký má temperament. Nebudu pořizovat akčního loveckého psa do paneláku, pokud nejsem myslivec. Naopak staré paní vyberu pejska, co rád leží na gauči a má stejné tempo jako ona. Budete s tím psem 13–16 let, radím opravdu si to dobře promyslet,“ uzavírá host Blízkých setkání.

Jak začala jeho vášeň pro psy? Kolik má momentálně psů?  Jak dokáže psovi pomoci?

autoři: Tereza Kostková , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová