Princ William. Následník britského trůnu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na udílení cen BAFTA přišel i princ William a vévodkyně z Cambridge Kate

Jednou bude nejspíš vládnout celému Commonwealthu. Na tuto roli se princ William připravuje doslova od plenek. Napsala Denisa Hrnčířová. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Mimochodem, víte, že princ William je první královské miminko windsorské dynastie, které mohlo nosit jednorázové pleny? I když je jeho život od malička svázaný přísnými pravidly královského protokolu, jako malý si přece jen občas zařádil jako každé jiné dítě.

I míchání čaje má svoje pravidla

Jestli chcete vědět, jaký kousek vyvedl svému otci princi Charlesovi a nebo co provedl bodyguardům, poslechněte si Příběhy z kalendáře, které jsme věnovali právě Jeho královské výsosti vévodovi z Cambridge, který 21.6. oslaví 39. narozeniny.

Dozvíte se také, na jakou školu poslat svého potomka, pokud mu budete chtít dopřát stejné vzdělání jako má britský následník trůnu, i na kolik vás to přijde.  A v neposlední řadě se dozvíte, jak si podle etikety správně míchat čaj, abyste si, až vám od budoucího krále Viléma V. přijde pozvánka na „afternoon tea“, neutrhli ostudu.

Další Příběhy z kalendáře jsou věnované kreslíři a spisovateli, který stvořil slavného Ferdu Mravence.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související