Diana. Princezna z Walesu, ale také „princezna lidských srdcí“

1. červenec 2021

Ve své době se stala nejfotografovanější osobou na světě. Byla první královskou nevěstou, která měla před sňatkem občanské povolání. Pohádková svatba jí ale bohužel manželské štěstí nepřinesla. Naopak, prohloubily se její duševní problémy, které skončily bulimií a pokusy o sebevraždu. Dianiny manželské potíže sice plnily bulvár, ona si ale svojí vřelostí a mimořádnou empatií získala lidi na svou stranu. Svému muži Charlesovi to dokázala zavařit úmyslně, i neúmyslně.

Jednoznačně byste ale těžko hledali osobu, která by měla větší úspěch na poli charity. Její angažovanost a vliv v této oblasti byly mimořádné. Pojďte prostřednictvím dalších Příběhů z kalendáře nahlédnout do života Princezny z Walesu.

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Denisa Hrnčířová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.