Diana. Princezna z Walesu, ale také „princezna lidských srdcí“

1. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Princ Charles a princezna Diana (09.05.07)

Ve své době se stala nejfotografovanější osobou na světě. Není divu, když si vzala následníka britského trůnu. Napsala Denisa Hrnčířová. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Víte, že byla první královskou nevěstou, která měla před sňatkem občanské povolání? Pohádková svatba jí ale bohužel manželské štěstí nepřinesla. Naopak, prohloubily se její duševní problémy, které skončily bulimií a pokusy o sebevraždu.

Svojí vřelostí získala lidi na svou stranu

Dianiny manželské potíže sice plnily bulvár, ona si ale svojí vřelostí a mimořádnou empatií získala lidi na svou stranu. Svému muži Charlesovi to dokázala zavařit úmyslně, i neúmyslně.

Jednoznačně byste ale těžko hledali osobu, která by měla větší úspěch na poli charity. Její angažovanost a vliv v této oblasti byly mimořádné. Pojďte prostřednictvím dalších Příběhů z kalendáře nahlédnout do života Princezny z Walesu.

Další Příběhy z kalendáře patří muži, který z loutek udělal mezinárodní fenomén.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související