Potlesk člověka krásně zahřeje, usmívá se herec Jaroslav Satoranský
Celé dětství ho fascinovala auta a chtěl se stát automechanikem. „Doktoři mi to povolání zakázali, tak jsem se stal rytcem.“ Nakonec ho ale zlákalo herectví. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Na jevišti Divadla na Vinohradech stojí už 55 let. „Je to povolání, které se neopouští tak snadno. Každé zkoušení je velké dobrodružství a potlesk člověka krásně zahřeje. Už jsem si říkal, jestli v tom divadle nepřekážím, ale pan ředitel mi odpověděl, že mě tam chtějí.“
„Jsem šťastný, že to tak je a vypadá to, že bych mohl na tom jevišti umřít,“ vypráví s nadsázkou Jaroslav Satoranský v Blízkých setkáních.
Stará herecká garda
V divadle zažil ještě starou hereckou gardu. „Stýská se mi po Bróďovi, to byl skvělý člověk, se kterým jsme se stýkali i mimo divadlo. Pepíček Bláha byl sluníčko, vždy nás úžasně bavil. V rekvizitárně má dodnes svou slavnou židli i Ilja Prachař a běda, když si na ni během zkoušek někdo sedne,“ vzpomíná Jaroslav Satoranský.
„Všechny tyto herecké legendy se k nám jako k začátečníkům chovali úžasně. Je pro mě stále ještě čest tady hrát,“ uzavírá herec.
Jak vzpomíná na své slavné role v televizních seriálech? Uměl by si ještě opravit auto? Má nějakou vysněnou roli?
Související
-
Do bulváru balím vajgly, prozrazuje herečka Dana Syslová
Oblíbená herečka se rozhovorům vyhýbá. U Aleše Cibulky v Blízkých setkáních udělala výjimku. „Já to dělám velmi nerada, ale ty jsi mě prostě ukecal,“ směje se Dana Syslová.
-
Být blázen je fajn. Je to totiž normální, je si jistý herec Miroslav Hanuš
Před časem se veřejně přiznal ke svým psychickým problémům. „Jsem za to rád. Bylo to důležité pro mě i mojí rodinu,“ svěřuje se v Blízkých setkáních.
-
Už můj táta se učil role z magnetofonu, vzpomíná herec a moderátor Maroš Kramár
„Nerad učím z papíru, takže texty si doma nahraju. Úplně všechno, i partnery. Pak si to dokola pouštím,“ prozrazuje svoji originální metodu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.