Být blázen je fajn. Je to totiž normální, je si jistý herec Miroslav Hanuš

20. srpen 2021

Před časem se veřejně přiznal ke svým psychickým problémům. „Jsem za to rád. Bylo to důležité pro mě i mojí rodinu,“ svěřuje se v Blízkých setkáních.

„Neplánoval jsem to. Nějak to na mě přišlo, tak jsem to řekl. Psalo mi pak hodně lidí, že to pro ně bylo důležité. Když je člověk známý, tak si o něm lidi myslí, že je bez problémů. Když potom vidí, že je stejný chudák, tak jim to dodá sílu,“ myslí si herec a usmívá se: „Být blázen je fajn. Je to totiž normální.“

Složitost současnosti

„Pravda, žiju trochu těžce a někdy se s tím musím utkat,“ připouští. „Ale člověk se o tom naučí přemýšlet, a když přistoupí na to, že to není nic divného…

Doba je těžká a tluče do nás, že úspěch je štěstí a že chyba je katastrofa. Ale chyba je běžná věc! A neúspěch? Chvíli jste slavný, pak už ne, protože naběhli jiní borci, kteří řvou hlasitěji. Jak to přežijeme? Přežijeme! Oni odpadnou,“ směje se.

Rád ze své motorky pozoruje svět? Fascinuje ho rozhlasová práce? Je praktickým člověkem? Co se mu jako režisérovi honí hlavou?   

autoři: Aleš Cibulka , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.