„Lidi mi pořád nadávají na ulici.“ Miroslav Hanuš v Toboganu v pyžamu

1. červen 2019

„Já ani nejsem nějak zvlášť ambiciózní, tak jsem se nikam nešrouboval. Pak ale přišlo První oddělení,“ prozrazuje Miroslav Hanuš moderátorovi Alešovi Cibulkovi.

„Doteď mě lidi zastavujou a nadávaj mi, jak můžu bejt tak krutej k tomu svýmu podřízenýmu Ondřejovi Vetchýmu. Nedávno mi nějaká pani vynadala. A protože nevěděla, jak se jmenuju, říkala mi: Pane Korejs, jak se můžete chovat tak sprostě k panu Vetchýmu.“

Jeho postava v seriálu Ulice zase dostala mrtvici. „Ale to maj herci rádi, tim se dá dobře vydělat, aniž by to stálo nějakou velkou námahu. Ležíte v posteli a čumíte. To se ani nebere kostým, lehnete si v civilu, dáte si deku pod bradu, odležíte to a ostatní to odehrajou.“

„A zase lidi chtějí, ne abych se s nimi fotil, ale abych jim udělal mrtvici, spadlý koutek. Já to už na těch lidech na ulici poznám, že chtějí fotku s mrtvicí. Tak svěsím koutek, oni si mě vyfotí a já jdu dál a takhle rozdávám tu mrtvici po ulicích.“

Jak se mu točila improvizovaná scénka do pohádky Černá Petra? Poslechněte si i vystřižené záběry. A víte, proč mu doma visí tři prdelky? A jaký je jako režisér?

autor: Aleš Cibulka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.