„Lidi mi pořád nadávají na ulici.“ Miroslav Hanuš v Toboganu v pyžamu
„Já ani nejsem nějak zvlášť ambiciózní, tak jsem se nikam nešrouboval. Pak ale přišlo První oddělení,“ prozrazuje Miroslav Hanuš moderátorovi Alešovi Cibulkovi.
„Doteď mě lidi zastavujou a nadávaj mi, jak můžu bejt tak krutej k tomu svýmu podřízenýmu Ondřejovi Vetchýmu. Nedávno mi nějaká pani vynadala. A protože nevěděla, jak se jmenuju, říkala mi: Pane Korejs, jak se můžete chovat tak sprostě k panu Vetchýmu.“
Jeho postava v seriálu Ulice zase dostala mrtvici. „Ale to maj herci rádi, tim se dá dobře vydělat, aniž by to stálo nějakou velkou námahu. Ležíte v posteli a čumíte. To se ani nebere kostým, lehnete si v civilu, dáte si deku pod bradu, odležíte to a ostatní to odehrajou.“
„A zase lidi chtějí, ne abych se s nimi fotil, ale abych jim udělal mrtvici, spadlý koutek. Já to už na těch lidech na ulici poznám, že chtějí fotku s mrtvicí. Tak svěsím koutek, oni si mě vyfotí a já jdu dál a takhle rozdávám tu mrtvici po ulicích.“
Jak se mu točila improvizovaná scénka do pohádky Černá Petra? Poslechněte si i vystřižené záběry. A víte, proč mu doma visí tři prdelky? A jaký je jako režisér?
Související
-
Tomáš Dianiška: Černá Petra
Pohádka o černém labutím mláděti využívá zvukovou poetiku animovaných filmů. Hrají Tereza Dočkalová, Miroslav Hanuš, Leoš Noha... Poslouchejte do neděle 21. června.
-
Případy 1. oddělení vygenerovaly národem momentálně nejmilovanějšího blbce. Miroslav Hanuš
„Jak může člověk typu Korejse uzurpovat takového vzorného policistu, jako je Ondřej Vetchý, který pro nás dělá maximum?!“ To teď diváci píší do televize, přiznává herec.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.