Už můj táta se učil role z magnetofonu, vzpomíná herec a moderátor Maroš Kramár

27. srpen 2021

„Nerad učím z papíru, takže texty si doma nahraju. Úplně všechno, i partnery. Pak si to dokola pouštím,“ prozrazuje svoji originální metodu. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Samo se to dostane do hlavy. Mám pak výhodu při natáčení, protože mám celý obraz v hlavě. Dokonce i intonaci kolegů a pak mi vadí, když intonují jinak, než jsem si to načetl," směje se. Dělám to hodně dlouho a všichni si ze mě dělají legraci: Hele, jde rádiový herec!“

Maroš Kramár a moderátor Aleš Cibulka

Tvrdí, není to jeho vlastní recept. „Už můj táta se učil z magnetofonu a já to od něj chytl.“

Aby to bylo ze života 

„Na place se to pak dokrmí pohyby a spoluprací s kolegy. Výhodou také je, že když to neumíš úplně přesně, tak vlastně jako bys na place ty věty hledal. A to je přesně jako ze života. O hercích, kteří to umí dokonale, se říká, že to čtou z knihy,“ dává nahlédnout Maroš Kramár do své herecké kuchyně.

Je v Česku více příležitostí pro slovenské herce? Kde se objevil poprvé u nás? Jak začal studovat? V čem vyniká jeho dcera?  

autoři: Aleš Cibulka , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.