Postěžovat si? To nikoho nezajímá, svěřuje se Sabina Laurinová

15. září 2020

„Moje děti si ze mě dělají legraci, že si zase stěžuji na natáčení,“ vypráví se smíchem herečka v Blízkých setkáních. „Je to tvrdá práce, ale jsem šťastná, že ji mám.“

Práce na seriálu vyžaduje také každodenní velkou přípravu. „Každý den se musíme učit texty na druhý den. I když přijdu unavená z představení, tak mě to nemine. Mám samozřejmě práci přizpůsobený životní rytmus. Doba karantény proto pro mě byla velmi tristní,“ přiznává Sabina Laurinová. „Naučila jsem se ale bravurně vařit!“

Podat perfektní výkon

Herecká profese prý vyžaduje i velkou psychickou kondici. „Je pravda, že si můžu sama pro sebe postýskat, ale postěžovat si? To nikoho nezajímá,“ vysvětluje Laurinová. „Tahle profese je těžká v tom, že když mě něco trápí nebo bolí, musím se přesto nadechnout a jít pracovat. Herci k sobě musí být velmi tvrdí. Žádného diváka totiž nezajímá, jak nám je, chtějí vidět perfektní výkon a tak je to v pořádku,“ dodává herečka.

Jakou má osobní zkušenost se zdravotními sestřičkami? Kdo jí přivedl k divadlu?

autoři: Tereza Kostková , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.