Poslední z Titaniku. Stanislav Motl odhaluje dramatický životní příběh Michala Navrátila

V noci ze 14. na 15. dubna 1912 se po srážce s ledovcem potopila největší a nejluxusnější loď své doby. Plovoucí hotel Titanic byl symbolem toho nejdokonalejšího, co tehdejší osobní námořní plavba nabízela. Při nehodě zahynulo na 1500 cestujících a členů posádky. Dodnes osud lodi obestírá řada tajmeství. Stejně jako příběh jednoho z pasažérů. Michala Navrátila. Právě jeho dramatický život rekonstruuje Stanislav Motl. Pátrání ho zavedlo až do Francie.

Autor pořadu: Stanislav Motl
Účinkuje: Libor Vacek
Dramaturgie: Daniel Moravec
Režie: Vladimír Príkazský
Natočeno: v roce 2010

Přestože od potopení Titaniku prožil svět řadu dalších katastrof, včetně dvou ničivých světových válek s desítkami miliónů obětí, příběh lodi lidstvo stále vzrušuje. Zejména poté, co se v roce 1985 podařilo americko-francouzskému týmu podmořských archeologů objevit v hloubce 4000 metrů vrak proslulého zámořského parníku.

O Titaniku vychází stále spousta knih, natáčejí se filmové dokumenty. Dodnes máme v paměti mimořádný úspěch oscarového filmu Jamese Camerona z roku 1997 s Leonardem DiCapriem a Kate Winsletovou v hlavních rolích. Včetně úvodní oscarové písně My Heart Will Go On v podání Celine Dion.

Spustit audio

Související