Poslední natáčení Karla Gotta: Nová verze písně Jdi za štěstím

2. říjen 2019

Zpěvák Karel Gott natočil se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou Jana Kučery novou verzi písničky Karla Svobody Jdi za štěstím. Chápal ji jako symbolickou pro svou životní cestu. Jako vůbec první ji mohli slyšet posluchači Dvojky právě v den zpěvákových 80. narozenin.

„Každý ze zpěváků, který zpívá přes 60 let, může mluvit o některé písni z jeho repertoáru jako o té, která symbolizuje jeho cestu a poslání. Pro mě osobně je to právě píseň Jdi za štěstím,“ svěřil se Karel Gott. „Chtěl jsem se proto k ní po letech vrátit a dát do ní ze mě něco nového, co jsem právě za svou éru zpěváka populární hudby zažil. Děkuji Českému rozhlasu, že mi umožnil tuto píseň znovu nazpívat a doufám, že posluchači vyčtou z mého projevu polohu pokory a vynikajících zážitků na mé cestě ke štěstí.“

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.