Podle Šárky Krausové ji Lukáš Vaculík herectví nerozmlouval. „Přesvědčila jsem ho, že mě to baví“

11. červenec 2023

Provdala se do herecké rodiny Krausů. „S rodem Jana Krause ale nemáme nic společného. Je to shoda jmen a musíme to všude vysvětlovat,“ usmívá se herečka. Bylo snadné naučit se jezdit na koni? Dalo to velkou práci? Stojí za to rozumět koním? O čem je její divadelní hra a jak vznikla? Jaké byly její začátky v Ulici? Má problém s líbacími scénami? Umí tančit u tyče?

Její muž Ondřej Kraus je hercem, stejně jako její švagr Martin. Ona sama je rozená Vaculíková a jejím strýcem je známý herec Lukáš Vaculík. „Zatím jsme neměli to štěstí se při práci potkat,“ lituje herečka, která s ním má nejraději filmy Oznamuje se láskám vašim a Lásky mezi kapkami deště.

Šárka Krausová

Na hru Milena má problém se do divadla přišel podívat. „Trému jsem zpočátku měla, ale pak to ze mě opadlo a představení jsem si užívala. Ustála jsem to,“ svěřuje se Šárka Krausová.

Zrazoval ji Lukáš Vaculík od herectví? „Byli jsme si spolu popovídat a vyptával se. Nezrazoval mě a já měla radost, že mi to nezpochybňoval. Asi jsem ho ubezpečila, že moje pohnutky nejsou povrchní, nejde mi o pozlátko a prostě mě to baví. Měla jsem pocit podpory z jeho strany,“ vzpomíná herečka v Blízkých setkáních.

autoři: Tereza Bebarová , eh

Související