Pocit trapnosti a neúspěchu si dobře pamatuji, vzpomíná slovenská stand-up komička Simona Salátová

20. listopad 2023

Uviděla českou komičku Ivu Pazderkovou a to byl zlom v jejím, do té doby možná trochu jednotvárném životě. „Uchvátilo mě to a řekla jsem si: Co je to za druh divadla? To musím zkusit!“ Jak často jezdí do Čech? Proč se přihlásila do známé televizní soutěže? V čem je umění a řemeslo stand-upu? Je něco, co se jí dotkne? A jsou komici zrcadlem společnosti?

„U nás v Žilině stand-up nikdo neznal,“ vzpomíná slovenská komička Simona Salátová, která v místním ochotnickém souboru založila první stand-up formaci s názvem Že tě huba nebolí.

Začátky byly více než krušné. „Bylo to strašně trapné. Ten pocit ticha a rozpačitého neúspěchu si velmi dobře pamatuji. Je to podobné, jako kdyby vám už nikdy neodepsal chlap, o kterém jste myslela, že s ním budete mít svatbu.“

„Tento pocit se zapíše člověku hluboko pod kůži a je to očistec. Byl to významný úsek na cestě, kterou si člověk musí projít. Není to lehké, a právě proto to nejspíš hodně lidí vzdá. Pak ale nastane minuta, kdy vtip zafunguje a kvůli ní jdete do toho trapna znovu.“

Rozpačitých momentů podle komičky časem ubývá. „Ale cítím se divně. I proto začínám psát nové materiály, abych si zase prošla tím očistcem,“ uzavírá stand-up komička Simona Salátová.    

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související