Po čem nejčastěji touží lidé na sklonku života? Odpovídá Igor Kytka, spoluzakladatel projektu Sanitka přání
Co bylo pro tři kamarády impulsem k založení neziskové organizace, která plní přání lidem na sklonku jejich života? Po čem tito lidé touží nejčastěji? Jak je možné o službu požádat a proč by příjezd sanitky přání neměl být pro pacienta překvapení? Jaký význam mají přání v našem životě a proč by se nám alespoň některá měla splnit? Jak se dyzajnují sociální služby? Co by si přál?
Související
-
Na místa, která chtějí ještě naposledy vidět, vozí pacienty v terminálním stádiu Sanitka přání
I pacientům na Vysočině pomáhá celostátní projekt Sanitka přání. Záchranáři vozí klienty v terminálním stadiu onemocnění na místa, se kterými se chtějí rozloučit.
-
Senioři, studenti a přistěhovalci v jednom domě. Ve Švédsku se povedl sociální experiment
Sociální experiment ve švédském městě Helsingborg se vydařil – nájemníci komplexu SällBo spolu skvěle vychází. Studenti pomáhají seniorům s nákupem, ti zase hlídají děti.
-
Obstará to, co sociální pracovníci nestíhají. Díky umělé inteligenci si senioři mají s kým povídat
V Domově seniorů Vesna v Orlové mají nového pomocníka – počítač s umělou inteligencí, který má se seniory konverzovat. Říkají mu Povídálek.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.