Petr Vodička: Kovboj. Jmenuje se Vláďa a čelí samotě, prachu cest a nekonečným konzervám fazolí

7. červenec 2024

Nad krajinou svítí slunce, třešně dozrávají, léto otevírá svou náruč a českou krajinou jede na svém koni kovboj. Jmenuje se Vláďa. Kouká na svět shora, ale ve skutečnosti na tom není právě nejlíp. Musí čelit svou nepřístupnou povahou nástrahám okolního světa, nebo je problém někde jinde? Víc možná prozradí jeho nerozlučný společník kůň Argus, bystrý a vtipný pozorovatel, který je na rozdíl od svého jezdce mimořádně sdílný…

Osoby a obsazení: Jiří Vyorálek (kovboj), Lukáš Hlavica (kůň), Natália Drabiščáková (manželka), Denisa Barešová (dcera), Václav Neužil (cyklista), Tomáš Karger a Václav Rašilov (kamarádi), Ivana Machalová (žena výčepního), Hynek Chmelař (podpantoflák), Gustav Hašek (Vietnamec), Miloš Mazal (dělník), Zdeněk Velen (indián), Lucie Trmíková (indiánka) a další
Napsal: Petr Vodička
Dramaturgie: Klára Novotná
Hudba: Jakub Rataj
Režie: Petr Vodička
Premiéra: 14. 8. 2022

Kovbojové jsou tvrdí chlapi, co nikdy nepochybují, všechno vědí a nedělají chyby. A Vláďa sám by tak nikdy nepřiznal, že jede na koni bůhvíkam, protože už ho manželka měla zkrátka dost a poslala ho pryč. Jak obstojí jeho kovbojská čest tváří tvář samotě, prachu cest a nekonečným konzervám fazolí? Bude to zkouška trpělivosti i odvahy, protože česká kotlina je nebezpečný kraj, kde za lesem mohou číhat indiáni a nikdy nevíš, kdy budeš muset sáhnout po zbrani.

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.