Petr Vodička: Babu a papoušek

Babu a papoušek
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Babu a papoušek

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Hiphopová detektivka z prostředí moderního města ve stylu animáků. S Miroslavem Táborským, Janem Vondráčkem a dalšími skvělými herci poslouchejte do soboty 13. října 2018. 

Hra zvítězila v dětské kategorii „Drama“ na Prix Bohemia Rádio v roce 2014. S ohlasy se setkala i na festivalu Grand Prix Nova v Bukurešti a na přehlídce her pro děti a mládež Prix Ex Aequo v Bratislavě. O čem vypráví?

Desetiletá Barbora pátrá po svém papouškovi, kterého unesl podivný zloděj. Na své cestě potká nové přátele: neúspěšného rapujícího básníka ulice Zigiho, doktora Juliuse Ledvinu, který chodí každý večer běhat, aby zapomněl na svou osamělost, a bezdomovce Jardu, který je šikovným opravářem a konstruktérem nejrůznějších elektrických přístrojů.

Podivuhodná zařízení, moderní technika a industriální prostředí hrají v příběhu důležitou roli. V podstatě však jde o boj dobra se zlem, kde na jedné straně stojí malá holka a na straně druhé zlý profesor, který se nezastaví před žádnou špatností.


Režisér Petr Vodička se při práci nechal inspirovat komiksovým způsobem tvoření. Do zvukové podoby zkusil převést vše, co je pro komiks charakteristické, tedy především zkratku, nadsázku a vykreslování obrazů (v tomto případě zvukem).

V pohádkové hře uslyšíte herce z pražského Divadla v Dlouhé a členku Dismanova rozhlasového dětského souboru Julii Baborákovou. Jan Vondráček byl za roli zlého profesora, největšího zločince všech dob, nominován do soutěží Neviditelný herec a Rozhlasová Thálie.

Účinkují: Julie Baboráková, Martin Matejka, Miroslav Hanuš, Miroslav Táborský, Pavel Tesař, Jan Vondráček, Vlastimil Zavřel, Jan Meduna, Marek Němec, Helena Dvořáková a Tomáš Turek
Hudba: Petr Kaláb, Jan Trojan
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Petr Vodička
Natočeno v roce 2013.