Parťáci z márnice. Zloději šli doslova přes mrtvoly

Z domku v Riegrově ulici v Roztokách se v noci ze 13. na 14. října 1997 ozývaly divné zvuky a pak také volání o pomoc. To, co policisté našli v domě, otřáslo i těmi nejotrlejšími z nich.

Účinkují: Zuzana Slavíková-Čisáriková, Růžena Merunková, Libor Hruška, Kryštof Krhovják, Eva Kodešová, Miloš Mazal, Hanuš Bor
Komentář: Viktorín Šulc
Scénář: Bronislava Janečková
Režie: Jaroslav Kodeš
Hudební spolupráce: Petr Šplíchal
Autorka projektu: Bronislava Janečková
Premiéra: 9. 10. 2019

Začalo to jako nepodařená vloupačka a skončilo jako scéna ze špatného hororu. V domě byla nalezena těla dvou brutálně ubodaných starších žen. Oběťmi byly 65letá lékařka a 78letá majitelka domu. Měly na sobě desítky bodných ran, přičemž minimálně polovina byla smrtelných.

V domě policisté našli rozešité, našpendlené šaty a v kalendáři poznámku, že obyvatelka domu měla s druhou obětí sjednanou návštěvu kvůli zkoušce šatů. Pozotvírané zásuvky a nepořádek zase svědčily pro loupežný motiv. Ale proč by si zloděj k riziku trestu za drobný lup přibral i riziko dvaceti let vězení za dvojnásobnou vraždu?

autoři: Bronislava Janečková , and
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.