Osudová láska kancléře Metternicha. Stanislav Motl odhaluje dvě tváře jednoho z nejmocnějších mužů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03808002.jpeg

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Byl to celoživotní monarchista, obratný diplomat, inteligentní vyjednavač, talentovaný politik. Ale nejen to. Poslouchejte do pondělí 27. ledna 2020.

Zároveň prožíval bouřlivý osobní život. Život vzorného manžela a otce rodiny. Také ale život, v němž se potkával s nejkrásnějšími a nejzajímavějšími ženami své doby. Jedna z nich však pro něho byla vpravdě osudová. Tak osudová, že kvůli ní dokázal obnažit i své nejhlubší city. Začíná příběh lásky Kateřiny Vilemíny Zaháňské a Klemense von Metternicha. 

V záběrech hovoří Jana Urbanová a Robert Drozda. V pořadu se čte z korespondence Vilemíny Zaháňské a Klemense von Metternicha, z knihy Marie Ullrichové Boj jour mon ami a z publikace Jana Kahudy - Kancléř Metternich a Plasy.  

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...