Ondřej Neff: Cesta do ráje. Čte Jan Vápeník

Spisovatel si od kamaráda půjčí chalupu v Pošumaví. Od pobytu na venkově si slibuje hlavně klid na svou práci. Netuší, co všechno může způsobit setkání s jedinými obyvateli chalupy – kocourem Ferdinandem a malou myškou. Povídka z projektu Českého rozhlasu Dvojky Báječné léto ve dvou od spisovatele, novináře, fotografa, scenáristy, spoluautora komiksů a zakladatele prvního českého internetového deníku Neviditelný pes.

Účinkuje: Jan Vápeník
Připravila: Zuzana Vlčková
Režie: Jiří Seydler
Premiéra: 29. 7. 2022

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.