Oldřich Nový jako bigamista a ještě něco navíc. Unikátní zakázané scénky

31. prosinec 2018

Poslechněte si nejdřív přetočenou a pak stejně zakázanou scénku Bigamie ze 60. let nebo „nevhodnou“ silvestrovskou scénku z roku 1968 narážející na okupaci.

Unikátní scénka Bigamie ze 60. let byla později dlouho zakázaná. Nejen proto, že v ní účinkoval Oldřich Nový, ale hlavně známá rebelka a disidentka Vlasta Chramostová. Na snímku by ji sice málokdo poznal, ale stejně byla v době normalizace dokonce přemluvena jinou herečkou. Ale my jsme scénku naštěstí objevili v originále a tak vám ji teď nabídneme. Určitě si vychutnáte bravurní herecké výkony.

Na silvestra 1968 se vysílala scénka Darka Vostřela a Jiřího Šaška s názvem Kape to. Protože narážela na okupaci Československa, byla později  zakázána. Stejně jako měli zákaz její protagonisté. Dnes by vás asi žádné souvislosti nenapadly...

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...