Oldřich Nový jako bigamista a ještě něco navíc. Unikátní zakázané scénky

31. prosinec 2018

Poslechněte si nejdřív přetočenou a pak stejně zakázanou scénku Bigamie ze 60. let nebo „nevhodnou“ silvestrovskou scénku z roku 1968 narážející na okupaci.

Unikátní scénka Bigamie ze 60. let byla později dlouho zakázaná. Nejen proto, že v ní účinkoval Oldřich Nový, ale hlavně známá rebelka a disidentka Vlasta Chramostová. Na snímku by ji sice málokdo poznal, ale stejně byla v době normalizace dokonce přemluvena jinou herečkou. Ale my jsme scénku naštěstí objevili v originále a tak vám ji teď nabídneme. Určitě si vychutnáte bravurní herecké výkony.

Na silvestra 1968 se vysílala scénka Darka Vostřela a Jiřího Šaška s názvem Kape to. Protože narážela na okupaci Československa, byla později  zakázána. Stejně jako měli zákaz její protagonisté. Dnes by vás asi žádné souvislosti nenapadly...

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.