Oldřich Nový jako bigamista a ještě něco navíc. Unikátní zakázané scénky

31. prosinec 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Oldřich Nový-40.léta

Poslechněte si nejdřív přetočenou a pak stejně zakázanou scénku Bigamie ze 60. let nebo „nevhodnou“ silvestrovskou scénku z roku 1968 narážející na okupaci.

Unikátní scénka Bigamie ze 60. let byla později dlouho zakázaná. Nejen proto, že v ní účinkoval Oldřich Nový, ale hlavně známá rebelka a disidentka Vlasta Chramostová. Na snímku by ji sice málokdo poznal, ale stejně byla v době normalizace dokonce přemluvena jinou herečkou. Ale my jsme scénku naštěstí objevili v originále a tak vám ji teď nabídneme. Určitě si vychutnáte bravurní herecké výkony.

Jiří Šašek a Darek Vostřel. Silvestr. Natáčení 8.12.1967

Na silvestra 1968 se vysílala scénka Darka Vostřela a Jiřího Šaška s názvem Kape to. Protože narážela na okupaci Československa, byla později  zakázána. Stejně jako měli zákaz její protagonisté. Dnes by vás asi žádné souvislosti nenapadly...

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Současná Británie lichotivě i nelichotivě

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

Jiná Británie

Jiná Británie

Koupit

Aktuální sonda do britské společnosti. „Většina lidí při podpoře brexitu nemyslela na peníze z EU nebo celkově na ekonomiku. Měli strach z imigrace a znělo jim v uších prázdné heslo: „Chceme zpátky svoji zemi,“ říká v knize šéf cornwallské regionální správy John Pollard.