„Obklopuje voda celý ostrov, zněl dotaz jednoho z turistů.“ Omeletky Haliny Pawlowské o rozmarech

4. červen 2023

Omeletky jsou dnes naplněné rozmary. Mám kamarádku průvodkyni. Jednou jela na výletní lodi kolem řeckých ostrovů a jeden pán chtěl vědět, jestli „voda obklopuje celý ostrov." Jiná dáma řekla: „Nemohla byste, prosím vás, zajet blíž k tomu západu slunce?" V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Taťany Veselé. Jmenuje se Moje maminka Kateřina. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Lyricky o kozlu Václavovi a nabídne recept na hrníčkovou bublaninu s jahodami.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...