„Nevím, jestli jsem ulovila svého muže já, nebo on mě.“ Omeletky Haliny Pawlowské o lovu

30. duben 2023

V Omeletkách dnes budeme lovit. Nikdy si nejsem úplně jistá, jestli jsem svého muže ulovila já nebo on mě. Na každý pád jsme se tajně vzali a asi týden po svatbě jsem ho představila rodičům. On pak odešel domů, protože jsme spolu ještě nebydleli. A já jsem se šokované matky zeptala: „Tak co?! Co mu říkáš?“ A moje máma lakonicky odpověděla: „Ale jo. K tobě se hodí všechno.“ Uslyšíte povídku Moniky Knězkové Taneční tápání. A Halina Pawlowská prozradí recept na srnčí ragú.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.