Nová revoluční metoda na hubnutí a cukrovku má výborný efekt, vysvětluje gastroenterolog

3. březen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marek Beneš

Podle odborníka jsou lidé, kteří nemohou zhubnout. „I pro ně je tato metoda dobrá,“ ujišťuje Marek Beneš v Blízkých setkáních.

„Původní myšlenku jsme převzali od chirurgů, kteří dělají bariatrické operace. Ti zjistili, že když se vynechá určitá část tenkého střeva, dvanáctníku, dojde k hubnutí a zlepšení cukrovky,“ vysvětluje gastroenterolog Marek Beneš.

„My ten dvanáctník endoskopicky zaslepíme. Zmateme tak tělo. Metabolismus totiž nedostává informace. Nabyde dojmu, že tělo trpí hlady, a zlepší hospodaření s cukrem, vyplavování tuků a člověk zhubne,“ popsal lékař Tereze Kostkové.

„Je to neobvyklá metoda léčby cukrovky. Úspěch je nečekaně velký a nemoc rychle odezní. Pro některé obézní pacienty je to obrovská úleva. Zhubnou a zbaví se cukrovky. Pak už mohou pokračovat v hubnutí sami,“ shrnuje odborník.

Na kterém místě na žebříčku v pandemii obezity jsme? Jak jíst, abychom zhubli? Jaké jsou další metody v hubnutí? Co je metabolický syndrom? Existuje závislost na cukru?

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová