No Name zahráli na Dvojce živě přímo během rozhovoru s Terezou Kostkovou

26. únor 2019

Hostem Blízkých setkání byl hudebník Igor Timko, zpěvák slovenské skupiny No Name. Do studia ale nepřišel sám. Byl tam s ním i klávesista Zoltán Sallai.

„Když jsme tu dnes s tebou Terezko v tak intenzivním kontaktu a jsme v Blízkých setkáních, tak navrhuju zahrát píseň,“ prohlásil Igor Timko, než naživo ve vysílání Dvojky zaznělo Život je pridlhý na jednu lásku.

„Pro mě to je úplně unikátní, že já tu sedím a hned vedle mě hrají No Name. Může si vás takhle někdo pozvat domů? To asi ne,“ reagovala na koncert ve vysílání Dvojky moderátorka Tereza Kostková. Nakonec nezazněla jen jedna píseň. Poslechněte si celý rozhovor.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.