Nikdy jsem neměla hlavní roli. Výhodou je, že se do ní můžete položit, pochvaluje si Denisa Barešová
Co může Denisu Barešovou při hraní rozhodit? „Třeba když se na některém místě diváci vždy smějí a tentokrát ne. V tu chvíli začnu pochybovat o tom, co na jevišti dělám.“ Zažila někdy ona sama pocit, že by měla jít za štěstím, ať to stojí cokoli? Bylo snadné běhat tři hodiny po jevišti v podpatcích? Jak a proč odcházela ze Švandova divadla? Umí hrát na klavír nebo se to musela učit?
Herečka se v pražském Stavovském divadle nejnověji převtěluje do hlavní hrdinky románu Paní Bovaryová od Gustava Flauberta. „Nikdy jsem na divadle ani ve filmu neměla titulní roli. Má to tu obrovskou výhodu, že se do toho můžete položit a nic vás neruší,“ uvažuje.
„Když cítím, že mi nějaký moment nevyšel, říkám si, že mám před sebou ještě hodně prostoru. Je to náročné a vyčerpávající, ale zase to vyplňuje jiné moje vnitřní nádoby.“
Cesta k postavě hlavní hrdinky Emy byla klikatá a náročná. „Když jsem si přečetla román, měla jsem o ní představu. Když jsem si pak ale na zkoušce přečetla dramatizaci režiséra Tomáše Loužného, tak jsem před sebou viděla někoho úplně jiného. Takže jsem Emu musela znovu začít chápat. Trvalo to dlouho, ale teprve když má herec postavu ve svém nitru, může ji otevřít na jevišti. A nebylo to snadné,“ uzavírá Denisa Barešová v Blízkých setkáních z Radiocafé Vinohradská 12.
Související
-
Moje postavy se ocitají v extrémních životních situacích, tvrdí herečka Denisa Barešová
V televizní minisérii Podezření ztvárňuje postavu dcery zdravotní sestry. Ta je obviněná z vraždy. „Od dětství jsem si přála setkat se s Klárou Melíškovou.
-
Herečka Jitka Ježková je nadšená z načítání audioknih. „Je to více tvůrčí než dabing“
„Vždycky mi budou připomínat dabing Rose v Titanicu a roli Jarušky v Báječných letech pod psa. To už je asi můj úděl,“ říká s povzdechem, ale i úsměvem, herečka a dabérka.
-
Být u vzniku scénáře je z pohledu herce výhra, shodují se herci Sára a Martin Donutilovi
V televizním seriálu Záhadné případy hrají tři členové rodiny Donutilových. „Co vím, tak to tátovi psali na tělo,“ prozrazuje Martin Donutil, syn hlavního protagonisty.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.