Moje postavy se ocitají v extrémních životních situacích, tvrdí herečka Denisa Barešová

15. březen 2022

V televizní minisérii Podezření ztvárňuje postavu dcery zdravotní sestry. Ta je obviněná z vraždy. „Od dětství jsem si přála setkat se s Klárou Melíškovou. Je to jeden z mých hereckých vzorů,“ přiznává Denisa Barešová v Blízkých setkáních. Jak moc je autentický podcast Radia Wave Rozchod, ve kterém hraje s Janem Nedbalem? V audiozáznamu se také dozvíte, proč se cítí v rozhlase jako doma.

Je držitelkou ceny Thálie za činohru. „Nedělám hereckou práci pro slávu nebo pro peníze. Já herectví cítím a chci všechny pocity vyjádřit. Moje postavy bývají v extrémních životních situacích. Je to pro mě velké překvapení, jak moc jsem pak součástí těch rolí, i když ve skutečnosti jsem je neprožila,“ svěřuje se Denisa Barešová.

Zlomová role

„Podezření je pro mě zlomová práce. S Klárou Melíškovou jsem se toužila potkat už od dětství. Na kamerových zkouškách bylo až neuvěřitelné, jak jsme spolu rezonovaly. Říkala jsem si, že když mi to nevyjde, budu hrozně smutná. Ale vyšlo to. Celé natáčení i účast na filmovém festivalu Berlinale byla naprosto ojedinělá, vzpomíná herečka.

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související