Nejdříve bychom měli vylepšit vztah sami k sobě, upozorňuje lektorka partnerských vztahů a intimity Denisa Říha Palečková

26. červenec 2022

Zhruba každé druhé manželství se rozvádí do pěti let po uzavření sňatku. Proč? Zjišťovala Barbora Chuecos v pořadu Noční Mikrofórum.

„Partnerské vztahy zrcadlí vztah k nám samotným. Mnoho českých žen považuje za sobecké mít čas jen pro sebe. Ale naše vlastní spokojenost je základem spokojenosti ve vztahu i v rodině,” vysvětluje vystudovaná socioložka.

Zhruba každé druhé manželství se rozvádí do pěti let po uzavření sňatku. „Na základě mých zkušeností by 80 % partnerů mohlo zůstat spolu, kdyby věděli, jak na to,“ říká dvojnásobná maminka, jejímž posláním je vnášet světlo do oblastí, kde se párům nedaří. 

Jaký odkaz jí daly ženy v jejím rodě? Kde najít čas na péči o sebe i o vztah? A co všechno zahrnuje intimita?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.